Zajímají vás zkušenosti se stavební firmou S.I.P Beroun? Pište na soul176@seznam.cz

Projekt

Dřevo nebo plast?

27. listopadu 2008 v 11:08 | Zdeňka
Ještě donedávna jsem si myslela, že do domu nám namontují eurookna a nic jiného. Mám s nimi jen dobré zkušenosti narozdíl od těch plasťáků. Ale realita pokročila, stejně tak jako technologie. A když už vám pán z odborné firmy, které dělá okna dřevěná, plastová i hliníková řekne, že plast je rozumným kompromisem, vrtá vám to hlavou.

Co s tím oknem?

18. listopadu 2008 v 9:51 | Zdeňka
Projekt se už maluje a já přesto nekončím s úpravami, připomínkami a změnami. Včera mě potrápila "hajárna", tedy místnost v přízemí, která měla být původně jen pracovnou.

Moderní technika? Test vaší odolnosti.

12. listopadu 2008 v 16:55 | Zdeňka
Při schůzce s projektanty jsme se chtě nechtě nevyhnuli debatě o moderní technice. Všelijaké ty optické sítě, satelity..."Chcete mít doma počítač"? "No tak to dáme do každého pokoje zásuvku na připojení." Uf...

Diskuse nad topením.

11. listopadu 2008 v 18:12 | Zdeňka
Tak jsme zase absolvovali další schůzku s projektantem. Tentokrát tam už byl i elektrikář a topenář. Snažili se nás přesvědčit, že pokud chceme mít podlahové topení v zádveří, koupelnách a v kuchyni, ať si necháme rovnou naprojektovat teplovodní podlahové topení. Jenže já dávám v těchto místech přednost elektrickému podlahovému topení.

Pozdrav z kuchyňského studia.

21. října 2008 v 20:58 | Zdeňka
Pro návrh kuchyně jsme se vypravili rovnou do kuchyňského studia. Trošku byli překvapení, protože nejen že jsme neměli hotové instalace, neměli jsem ani postaven dům a dokonce jsme ještě ani do země nekopli.

Jaký dům?

21. října 2008 v 9:02 | Zdeňka
Každý by rád postavil dům podle svých představ. Bohužel nakonec musíte udělat desítky ústupů a kompromisů, a to především z finančních důvodů. Kdybychom měli neomezené zdroje, určitě bych chtěla dům podsklepit. Jenže to je investice kolem milionu. Samotný užitek sklepa za to podle mě nestojí.

Jak budeme stavět.

16. října 2008 v 21:24 | Zdeňka
Prvořadým přáním bylo mít v domě příjemné zdravé klima. Toho chceme dosáhnout montáží řízeného větrání s rekuperací.

Zdržela nás kuchyně.

16. října 2008 v 8:35 | Zdeňka
Při plánování domu jsme měli štěstí na projektanta, který nám nechává dost volnou ruku v představách, ale zároveň nás již upozornil na řadu úskalí. Nejúpornější diskuzi jsme vedli nad kuchyní. Jak jinak. Já ji totiž považuji za srdce celého domu. Takže jsem se nechtěla moc uchylovat ke kompromisům. Kuchyni jsem navrhla do tvaru "U" - abych toho moc nenaběhala. Viz. hrubý náčrtek.

Vlastní, nebo typový projekt?

15. října 2008 v 18:56 | Zdeňka
Vlastní, nebo typový projekt? Nad tím jsme dlouho přemýšleli. A mám-li říct popravdě, když jsme stáli na začátku, chtěli jsme typový projekt. Ze dvou důvodů. Chtěli jsme stavět rychle. Taky se nám zdálo, že individuální projekt je drahá záležitost. Koupili jsme knihu projektů od GS-Servisu. Listovali, listovali, lepili si do knihy barevné papírky, až jsme zjistili, že nic nám tak zcela nevyhovuje.
 
 

Reklama