Zajímají vás zkušenosti se stavební firmou S.I.P Beroun? Pište na soul176@seznam.cz

Díky fandům obnovuji blog...

7. května 2009 v 17:02 | Zdeňka |  Stavební firmy
Byť jsem si ještě nedávno myslela, že s blogem končím, pozitivní ohlasy mě donutily mé rozhodnutí přehodnotit. Takže pokračujeme dál. S menšími technickými úpravami, které by měly zabránit komentářům obsahující osobní ironické invektivity, či těm, které porušují pravidla slušnosti. Samozřejmě se bude snažit zasahovat opravdu jen výjimečně, takže se nebojte komentáře psát!
Co se stalo po dobu mé nepřítomnosti :Vybrali jsme definitivně stavební firmu (jsme před podpisem smlouvy).Hrubou stavbu nám bude stavět firma SIP, což je berounská stavební společnost střední velikosti. Konečný výběr však nebyl jednoduchý. Na poslední chvíli nám jeden finalista vypadl, protože fererence, které jsme měli, zaznamenaly s pokračující stavbou obrat o 180 st. Také se měnilo sídlo společnosti atd. Takže jsme na poslední chvíli hledali jiného kandidáta i ve snaze, že by další nabídka mohla znít na nižší částku.
Při samotné finálním výběru ze dvou firem jsme si ale jednu chvíli i mysleli, že si hodíme korunou. Nakonec rozhodla schůzka u projektanta, který měl samozřejmě ve výběru firmy své slovo.
Celkem jsme si nechali vypracovat nabídky od těchto firem.
Píši je zhruba v tom pořadí, jak na nás zapůsobily (nejen cenově):

1. SIP (Beroun). Nakonec jsme jim "svěřili" hrubou stavbu. ..... dopisováno v roce 2011: Dva týdny stavění s touto firmu nám přineslo největší dosavadní hrůzu našeho života. Vzhledem k probíhajícímu soudnímu sporu zde do jeho skončení nebudu zveřejňovat další podrobnosti. Pokud někdo zvažuje stavět s touto firmou, pošlu fotodokumentaci jejich "profesionality".

2. Stavitelství JM (Beroun). Druhý finalista. Jejich nabídka byla nižší než u SIPu, bohužel v nabídce nebyla střešní okna, světlovod, a výlez (je lepší je osazovat až když je dům zabezpečen), jedna řada ztraceného bodnění a některé další položky, takže ta úspora ve finále nebyla taková, jakou jsme očekávali. Nakonec jsme dali na doporučení projektanta. Firma se od PD maličko lišila v provedení základové desky. Sice je to také jedno z technicky možných řešení, projektant by však údajně raději viděl řešení, které v PD navrhl on.

3. Stavby Praha. Také velmi dobrý pocit. Bohužel firma dává přednost zdícímu systému Heluz a Porotherm, což není náš případ. Jsou v tomto důslední a určitě dbají na kvalitu - mají jednu partu na základovku, další na zdění atd. Ale i tak mohu doporučit. Při jednání jsem cítila zájem o zákazníka, přestože už bylo jasné, že naděje na zakázku asi padla. Upozornění pro všechny (vlastní zkušenost), nikdy nedejte na první dojem a dobrý pocit!!!!

4. Stavební firma Sting (Praha). Pražská firma měla snad nejpropracovanější rozpočet včetně velmi podnětných poznámek, nabízela kupodivu i jednu z těch rozumných cen. Bohužel, firmě se moc nelíbilo, že si chceme dodat vlastní materiál a z dalšího jednání tak možná trošku předčasně sešlo :-( .

5. Valsyng Milovice. Největší zklamání celého našeho výběrového řízení. Měli jsme na ně skvělé doporučení, které se však v průběhu stavby změnilo ve varování (kdy údajně došlo k nesplnění některých závazků a také v závěru vázla komunikace).

Ještě jsme oslovili asi 2 další firmy, ale jejich nabídky ničím nevynikaly - ani cenou, ani referencemi, tak jsme s nimi nakonec podrobnější jednání ani nevedli.

Řadu lidí nyní jistě nemítne, že cena kolem 1,8 milionu za hrubou stavbu bez zdícího materiálu je nadhodnocená částka. Ano je. Pokud bychom stavbu realizovali svépomocí, dostali bychom se na výrazně nižší úroveň. O tom není pochyb. Ale rozhodli jsme se, že alespoň hrubou stavbu necháme postavit jednou větší firmou, která se za dílo zaručí.
Jednotlivé nabídky od firem se navíc výrazně nelišily. A byť se mi cena zdá stále vysoká, při stavbě "na klíč" od prověřené firmy, to tak asi odpovídá....

Stavební dozor nám bude provádět paní Alena Šívrová z Králova Dvora - Záhořan. Rovněž skvělé reference.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 slava slava | E-mail | 17. července 2009 v 11:14

psala jsem kratky kometar o tom ze se take chystame stavet lae nevim kam to spadlo..
moc drzim palce a tesim se na dalsi komentare.
a nenechte se znechutit..neni kazdy den slunce.ale to vubec nevadi
slava

2 michal michal | 12. září 2011 v 15:35

AA dake fotky z realizace nebudou':(

3 stavimerd stavimerd | 14. září 2011 v 22:20

Budou detailní fotky a budou i články o tom, jak probíhala stavba od prvního dne. Snažila jsem se fotodokumentaci věnovat opravdu poctivě.
Psala jsem to ale už na jiném místě, v tuto chvíli probíhá soud se stavební firmou, která začala stavět hrubou stavbu. Takže v tuto chvíli nebudeme vzhledem k probíhajícímu řízení nic zveřejňovat, aby si to někdo špatně nevyložil. Každopádně již bydlíme a pocit z domu je nádherný!
Děkuji za pochopení.

4 Lenka Lenka | E-mail | 26. listopadu 2011 v 13:35

Dobrý den, zabrousila jsem na váš blog před asi 2 lety, kdy jsme měli hrubou stavbu našeho domku a na netu jsem hledala rady a inspiraci. Když jsem se dočetla, že jste s blogem skončili, nepřidala jsem si ho do seznamu navštěvovaných webů a tak, když jsem dnes náhodou znovu zabrousila, mne potěšilo, že pokračujete :-)
My poprvé kopli v březnu 09, hrubou vč. střech a stř.oken,komína a klempířiny nám stavěla 1 firma, ostatní "subdodávky" - máme živnostníka z vedlejší vesnice na vodu, odpady+ČOV, topení (dole podlahové,nahoře radiátory). Dalšího odsud na elektřinu. Zdejší parta zedníků nám dělala příčky - za 3 týdny hotovo, materiál jsme si koupili sami, za práci si vzali 13, slovy třináct :-) tisíc korun. Jiný zedník nám dělal vnitřní omítky, sice precizně, pracně, ale právě pro tu pracnost jsme přistoupili na hodinovou mzdu - trvalo to přes 3 měsíce a jen za práci jsme dali něco přes 100 tisíc. Ale aspoň že to je vynikající práce. Loni nám stavba stála skoro 3/4 roku,dílem kvůli problémům s okny - firma i okna ok, ale první zaměření provedl bývalý jejich pracovník špatně, následně se musela přepracovat smlouva a tím se posunula dodávka oken až na září 2010. Dílem se na stagnaci stavby odrazila krize, soukromě podnikáme. Letos ale jedeme od půlky března, základní věci jsou hotové, je i první výmalba. Zbývá krb a obložit schody, to by mělo být ještě do vánoC. Pokud nás zase něco neskolí, tak v lednu až březnu obklady, dlažba, sanita a kuchyň. Spoustu práce udělal manžel sám, podával zedníkům, větrací výstupy na střechu, parapety, izolace pod betonové podlahy aj. aj. Velikonoce budou doufám v novém.  Plot máme provizorní, na ten a na fasádu dojde asi napřesrok, ale to už je nám jedno, hlavní je bydlet :-)

Moc se mi líbil váš popis chalupaření, zažila jsem to jako dítě od narození do maturity a i když coby dítě jsem si to i užívala, dalo mi to spoustu zážitků a poznatků z jiného prostředí, zdravého, tak už tehdy jsem věděla, že v dospělosti bych něco takového nechtěla. Právě pro ty dvě domácnosti. Už ve čtvrtek se doma uklízelo a nakupovalo, abychom v pátek ve čtyři v pět (to ještě rodiče měli pevnou pracovní dobu do tří) mohli odjet. Páteční večer se vybalovalo, větralo, topilo, zahřívaly vystydlé peřiny a vyháněl zatuchlý vzduch. Sobota práce, práce, práce, práce. Neděle dopoledne chvíle klidu, odpoledne už poznamenané blížícím se odjezdem. A pak 2 hodiny cesta autem. V době, kdy jiné rodiny zasedly k večeři, ke knížce, šly do kina, k televizi, my vybalovali věci z chalupy. Je to určitě lepší než trávit celé roky v paneláku na sídlišti, ale není nad dům. Těším se na další vaše blogování:-)

5 Lenka Lenka | 26. listopadu 2011 v 13:37

Možná k tomu domu, pokud by to někoho zajímalo - 14x9,5 m s podkrovím - ne úplně klasickým nízkým, jsme všichni docela vysocí, takže jsme zvedli půlštoky na 130 cm. U domu garáž a sklad 12x3,5 m.
Hrubá stavba vyšla zhruba stejně jako vaše, cca 1,9 mil. Pozemek jsme měli vlastní, před stavbou jsme ještě udělali studniční vrt.

6 plus size bridal gowns dresses plus size bridal gowns dresses | E-mail | Web | 11. ledna 2013 v 16:12

Hello. i can see that you are a really great blogger,
http://www.isdress.org

7 alfred sung bridesmaid dresses alfred sung bridesmaid dresses | E-mail | Web | 12. ledna 2013 v 3:15

It had been a while since I visited web site with such high quality information. Thansk lots for the helpful data
http://www.speakdress.com

8 Výběr světlovodu Výběr světlovodu | Web | 18. listopadu 2013 v 9:07

Světlovod schvaluji, je to sice investice, ale vyplatí se.

9 Nali Nali | 14. června 2016 v 9:46

Obklady Forest Eco

http://www.woodplastic.cz/produkt/obklady-forest-eco/

10 Dulika Dulika | 21. září 2016 v 11:50

Potřebujete půjčit dodávku na stavbu nebo pro jiné účely?

http://automh.cz/index.php?option=com_k2&view=itemlist&layout=category&task=category&id=5&Itemid=235

11 SergiooX SergiooX | E-mail | 16. ledna 2017 v 21:52

I found this page on 15th place in google's search results. You need some search engine optimization. Many webmasters think that seo is dead in 2017, but it's not true. There is sneaky method to reach google's top 5 that not many people know. Simply search for:  pandatsor's tools

12 Outlook sign up Outlook sign up | Web | 12. června 2017 v 3:30

•    You have posted a very detail document. I read all of your article and I really like it, I understand your point of view.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama