Zajímají vás zkušenosti se stavební firmou S.I.P Beroun? Pište na soul176@seznam.cz

Vybíráme koupelnu.

12. prosince 2008 v 10:16 | Zdeňka
Při přípravě projektu začíná přituhovat. Manžel začíná vozit domů další a další výkresy projektu. Technické zprávy, projekty stavební části atd. Hrůza už jen, když se má člověk u elektriky zorientovat v tom, co která značka znamená.


U elektra byla třeba na záchodě taková ležatá osmička, Dlouho jsme bádali co znamená, až jsme došli k názoru, že to bude ventilátor. Bohužel v legendě u výkresu tato značka nefigurovala. Zjistili jsme ale, že projekt elektro budeme muset stejně výrazně předělat. Byť jsme projektantovi na první a zatím jediné schůzce řekli, že chceme mít podlahové eletrické topení v kuchyni, zádveří a v koupelně, ve výkresech se objevilo jen v koupelně!!! Takže znova. Na výkres elektra jsme zpočátku lepila takové ty žluté papírky s poznámkama. Ale, když už začaly zaplňovat skoro celou plochu výkresu, vzal manžel brutálně tužku a začal do toho škrtat hlava nehlava (to jsem se před tím těch vykresů nemohla skoro dotknou, abych to náhodou třeba nezmuchlala :-) ). Takže jsem zase o 100 pct raději, že děláme indiviuální projekt, protože nechápu, jak to řeší lidé s projektem typovým. Taky přišlo na řadu malování nábytku (tedy aspoň přemýšlení o tom, kde bude postel, pracovní stůl, televize atd. ). Takže jsme zase přehazovali zásuvky, kabelové rozvody a světla.
Jednoznačně to bude chtít nějakou delší schůzku s projektantem, aby ty naše poznámky zapracoval. Navíc jsem četla příspěvek Huga na Modré střeše, který upozornil, že od ledna je třeba mít energetický průkaz budovy. Stále věřím, že to koncem prosince uzavřeme (alespoň tu část pro stavební řízení) a pošleme na úřad. Tím bychom se snad vyhnuli povinnosti mít energetický štítek. Ruzumím tomu dobře Hugo? Každopádně se o tom projektant nezmiňoval, tak si asi věří, že to stihne.
A protože už finišujeme a blížíme se dokumentaci zadávací, vyrazili jsme obhlédnout koupelny., Vybírat budeme dlažbu od výrobce Rako. Nabízeli nám i nějakou španělskou, italskou? dlažbu v cenách cca 1000 Kč/m2, ale já myslím, že za Rako se dnes není třeba stydět. Jsem přesvědčená, že si z toho vybereme. Kdysi jsme na chalupu koupili levnou dlažbu z OBI a už nikdy bych se touto cestou nepouštěla. Myslím sice, že dlažba svůj účel splnila, i se mi líbilo, jak jsme to nechali položit, problém byla ale v kvalitě oné dlažby.
Koupelna na chalupě zařízená z OBI. Splnila naše očekávání. Kvůli méně kvalitní dlažbě se však při protékajícím sifonu ve sprše objevily tmavé kruhy na podlaze - vlhkost prosvítala skrz dlažbu.

Rako stojí asi 650 Kč/m2 (samozřejmě jak která řada) a z OBI stála myslím asi 350 Kč/m2. Jaký je ale rozdíl v kvalitě jsme poznali ve chvíli, kdy se nám udělaly na podlaze tmavé kruhy. Vůbec jsme zpočátku nevěděli, co to způsobilo. Už jsme se děsili, že je poškozená spodní izolace a zvlíná nám vlhkost. Po měsíci jsme ale náhodou zjistili, že nám prokapává sifon ze sprcháče a záhada byla vyřešena. Voda ztékala na izolační vanu v podlaze a pak vzlínala vzhůru. A jak byly ty dlaždice podmáčené, udělaly se na nich ty děsné tmavé kruhy. Běžný návštěvník si toho ani nevšimnul, ale nám to samozřejmě vadilo. Náhodou jsem pak koukala na nějaký pořad v televizi, kde se tomu věnovali. Levné dlažby to opravdu dělají, takže napříkad při sprchování (voda se mírně vsákne přes spáry) nebo jakémkoli jiném namočení dlažby zespoda ta vlhkost prosvítá.
Vzhledem k tomu, že budeme mít dvě koupelny a a dva samostatné záchody, tak bych ráda barvy a položení dlažby v těchto místnostech sladila. Nemyslím, že by to muselo být totožné, ale chtěla bych alespoň stejnou typovou řadu, třeba v jiných barvách. Jinak stejné sprchové kouty a vany v přízemí a patře.
Už jsem zašla do koupelnového studia u nás na Stodůlkách, tak trošku se porozhlédout a inspirovat se. Dost mě ale zklamal přístup prodejkyně. Ve chvíli, kdy jsme se zeptala, zda zajišťují i projekty koupelny, začala na mě mluvit jekavým hlasem, který mě totálně odradil. "To ale musíte zaplatit," povídala. To mi bylo ale jasné od počátku. "Návrh stojí 1000 Kč," jekala dál. Tak málo, to jsme tedy čekala nejméně 3000, myslela jsem si. "Jednu změnu máte zdarma, každá další je za pětikilo," pokračovala. Brrr, termín pětikilo mě virtuálně posunul někam do hokynářství. Ale nedalo mi to, abych se nezeptala, jak to tedy chodí: "A jak dopředu se musíme odjednat na schůzku nad grafickým návrhem," dodala jsem. "No to ne, tak to tady neděláme!! Vy nám řeknete jakou dlažbu chcete a my to pak pošleme mailem paní, které to pro nás dělá a ta nám to pak zase mailem pošle zpátky. A když se vám to nebude líbit, jednu změnu máte zdarma a další už za pět set." Já sice jsem příznivkyní mailů, počítačů a IT celkově, ale tohle mě dorazilo. Řešit grafický návrh koupelny mailem. Zbláznili se? Ne, vážení, oni to mysleli zcela! vážně. A já taky, když jsem odcházela, věděla jsem, že tady tedy NE! A to upozorňuji, že se firma holedbá vznešeným názvem Centrum české keramiky. Musím ale přiznat, že prostory disponuje rozlehlými a určitě tam s manželem zajdeme hledat inspiraci. Trošku mě mrzí, že možná dobré firmy přicházejí svým odrazujícím jednáním s klienty o potenciální zákazníky.
Ještě taková poznámka pod čarou na konec. Všimla jsme si, že dlažba, která se mi z obrázkového katalogu vůbec nelíbila, mě v přímém kontaktu ve studiu upoutala na první pohled. Ale to mi říkala i sousedka Péťa, která si nedávno taky zařizovala koupelnu. Takže choďte a koukejte!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Hugo Hugo | 12. prosince 2008 v 11:26 | Reagovat

Ad energetický průkaz: ano, rozumíte tomu dobře. Kdo nebude mít stavební řízení zahájeno do konce roku (zahájení je naštěstí dnem podání, ne dnem, kdy to úředník vezme poprvé do ruky:o), energetickému průkazu se nevyhne. Tedy pokud se na SÚ nesmilují a nepřihmouří oko, protože pak už se to stejně nikde nemusí ukazovat, je to jen další papír k PD. Jo, a s Rakem jednoznačně souhlasím. Kohokoli se zeptáte, řekne česká dlažba/obklad, žádná polská nebo italská. A to už nemůže být jen nostalgie a důvěra v domácí výrobky...:o)

2 Zdeňka Zdeňka | 17. prosince 2008 v 16:27 | Reagovat

Lebedil si i zedník, co to pokládal u sousedů. Ve srovnání s námi: rozměry seděly, dlažba byla bytelná ( na pohled mnohem silnější než ta naše) a opravdu hezky kvalitně vypadá. My třeba koupili mozaiku, a ta měla jinou tloušťku než obklady. Zedník se děsně vztekal, a ani se mu nedivím... Rozdíly vyrovnával lepidlem a ani pak to nebylo ono.

3 Márvin Márvin | 2. února 2009 v 18:23 | Reagovat

Ahoj, k té dlažbě, dnes existuje celá řada výrobců či distributorů dlažeb a obkladů, české značky si na žebříčku kvality nestojí nejhůře, naopak jsou velmi dobré a za rozumnou cenu, přesto bych se ale přiklonil ke světovým lídrům v těchto komoditách jako je například španělská značka Roca, v nabídce mají sortiment řádově od pár set/m2 až po několik tisíc/m2, ale kvalita je jednoznačně jedna z nejlepších. Ještě bych se zeptal, které "centrum české keramiky" máte namysli? (jen pro klid duše, abych se nenechal prodavačkou vyvést z míry). S pozdravem M.

4 Zdeňka Zdeňka | 2. února 2009 v 22:09 | Reagovat

Ahoj, "Centrum české keramiky" toť opravdu oficiální název - sídlo Praha ,Stodůlky. Ale, jak jsem psala, prostory byly opravdu hezké, člověk tam našel hodně inspirace. Bohužel jsem narazila na jednu mě nesympatickou paní, toť se stane i "v lepších studiích,". Jinak, po zahraniční dlažbě jsme prioritně nekoukali, jednat je dnes tak široká nabídka, že nám bohatě stačí to, co nabízí Rako, a pak je to určitě o ceně. A u Raka nám cena vyhovuje. Ale vzhledem k tomu, jak píšeš, že Roca začíná na pár stokorunách, tak se ještě mrku. Pro klid dušičky. Díky moc.

5 Aronka Aronka | 28. listopadu 2015 v 10:36 | Reagovat

LED světelné zdroje do koupelny

http://www.sapho-koupelny.cz/cz/led-svetelne-zdroje

6 Clementbar Clementbar | E-mail | Web | 17. prosince 2018 v 1:08 | Reagovat

Porn photo of my ex here => https://vk.cc/8OGwS5

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama