Zajímají vás zkušenosti se stavební firmou S.I.P Beroun? Pište na soul176@seznam.cz

Centrální vysávání.

3. prosince 2008 v 9:26 | Zdeňka
Tento týden jsem rozeslala žádosti o vypracování nabídek na centrální vysavač. Ten je v dnešních novostavbách asi už standardem. Sice mám trošku obavy, jak budu za sebou vláčet tu devítimetrovou hadici, ale o moc horší, než tahat za sebou po domě vysavač to asi nebude.


Hlavně mě oslovila skutečnost, že agregát bude umístěný v garáži, tam si bude chrchlat, prskat, prostě hučet (byť je samozřejmě odhlučněn :-) ) a tam taky poletí veškerý prach a nečistoty z domu. Byť výrobci klasických vysavačů tvrdí, že ten jejich má účinnost zadržování prachu 99,5 pct, je nutno brát tuto propagandu s rozumem. Navíc, ty nejjemnější části prachu se stejně do vzduchu dostanou. No a při použití centrálu se budou povalovat v garáži. I když teď si vzpomínám, že podle podkladů, co mi poslali z Husky, se ten vzduch nevyfoukává do garáže, ale srkz zeď ven. Tak to by bylo ještě lepší.
Oslovili jsme zatím tři dodavatele: Electrolux, Beam a Husky. Právě z Husky zareagovali nejrychleji a mám již nabídku v mailu. Cena komplet i s montáží cca 33.000 korun.
Za 42.000 korun nám nabízejí systém i pro mokré vysávání. Do toho se mi ale nechce. Nedokážu si dost dobře představit, jak se udržuje v tomto případě potrubí. Asi existuje nějaká funkce proplachu. Ale ve finále by s údržbou a očistou systému bylo mnohem více práce než prostě vzít hadr (mop) a vodu setřít. Potrubí by muselo do dalšího vysávání dokonale vyschnout, protože kdo někdy vysál omylem vysavačem vodu, tak ví, jaká je pak zdlouhavá práce všechno vysušit a i tak to potom není ono.
Zvažuji si připlatit nějakou tu korunu (spíše tisícikorunu) a dokoupit separační nádobu na popel (a stavební suť), až budeme vysávat kolem krbu apod.
Toť na toto téma zatím vše. Včera jsme ještě měnili už hotový projekt pro stavební řízení. Pod střechou totiž vznikla jen malá půdička se světlou výškou 1,3 metru. To se mi zdálo málo, když to chci využívat i na uskladnění sezónních věcí. Tak jsme se domluvili s projektantem, že to ještě přemaluje. Když už se to ale dělá, tak ať je to pořádně, ne? Na toto téma snad něco napíšu večer.
O pár dní později... Změna se nekoná. Kdyby se zvedla půdička, musela by se změnit okna ve vikýři v dětských pokojících. Začínala by na 1,1 metru. A snížil by se strop v podkroví. To mi zase za tu vysokou půdičku nestojí. Tak se budu muset jednou, dvakrát ročně holt přikrčit :-)).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa


Komentáře

1 Monika Monika | 16. prosince 2008 v 18:04 | Reagovat

Chcela by som upozorniť na jednu vec, na ktorú ťa v súvislosti s centrálnym vysávaním neupozornia, a to je veľký hluk. Síce agregát plánuješ umiestniť do garáže, ale treba aj nejaký vývod na fasádu. A zrazu tvoje okolie zistí (rodina, ktorá oddychuje von, kým vysávaš, alebo tvoji susedia, ak ich máš na nejakých 10 - 20m), že sa to nedá vydržať a budú ti v lete tvoju poriadkumilovnosť silne vyčítať. Potom sa možno vrátiť k starému vysávaču, alebo budeš používať mop, len aby si sa nevadila so susedmi. Príjemné stavanie a dobré rozhodnutie, veď možno staviate na samote a plašiť budeš len medveďov:)

2 Zdeňka Zdeňka | 16. prosince 2008 v 19:01 | Reagovat

Ahoj Moniko,

o sluch mé rodiny strach mít nemusím, agregát bude v garáži, vývod bude na stranu, kam budeme chodit minimálně. Terasa je situovaná na odvrácenou stranu domu. O sousedy se taky nebojím, jednak bude vzdálenost domů minimálně 7 metrů a pak jsem slyšela centrální vysavač u sestry a byl tichoučký. Možná jsi slyšela nějaký jiný typ, nevím, my budeme mít patrně od Electroluxu. Ale,  jak píšu, slyšela jsem to vlastní uši a naprostá pohoda. I podle technické dokumentace má centrál hlučnost 63 dB, oproti tomu klasický v průměru 73 dB. Zdravím, Zdeňka

3 láďa láďa | 23. února 2009 v 17:04 | Reagovat

Jen k té půdičce, hlavně jí zateplete jinak tam budete mít v létě min 50 stupňu, bude to prohřívat podkrovní místnosti a když si tam dáte lyže mimo sezónu budou z nich luky. Zkušenost, né z doslechu.:-)

4 Zdeňka Zdeňka | 24. února 2009 v 13:05 | Reagovat

Děkuji Láďo za připomínku. Máš pravdu, v projektu to bohužel nemáme - jen zateplení stropů místností pod půdičkou. Ale souhlasím s tebou, že by se v létě mohly zbytečně přehřívat místnosti. Známe to z chalupy, kde byla jedna podkrovní nedodělaná a nezateplená místnost - byla tam vážně výheň. Nám tedy lyže naštěstí přežily :-). Takže budeme zateplovat. Ještě jednou díky!

5 Rampič Rampič | E-mail | Web | 1. března 2012 v 11:48 | Reagovat

Hmmm, tak to je fakt hustý....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama