Zajímají vás zkušenosti se stavební firmou S.I.P Beroun? Pište na soul176@seznam.cz

Když už nevíte kolik, řekněte si ještě víc!

6. listopadu 2008 v 10:07 | Zdeňka |  Pozemek
V neděli jsme zase vyrazili zkontrolovat postup prací na inženýrských sítích. Docela litujeme naše sousedy, kteří mají pozemky nad námi ve svahu. Pozemek jim začíná asi dvoumetrovým skokem od silnice a z tohoto svahu jim trčí kanalizační roury.


Fakt netuším, jak to tam se stavbou domu vyřeší. Možná budou muset udělat přečerpávací jímku, nebo postavit dům s technickým suterénem a východem do zahrady níž než bude vstup do domu. Každopádně jsem ráda, že jsme měli při výběru parcely šťastnou ruku. Pro mě platí, čím míň schodů, tím líp. Stavět dům do takto zvýšeného terénu by byly jen další komplikace a náklady navíc.
Tady to tak nevypadá, ale svah má opravdu asi dva metry. Jsem zvědavá, jak se s tím stavebníci poperou. Z toho vyplývá následuící. Když budete kupovat pozemek, nestačí si lokalitu jen tak podle oka omrknout. Vyžádejte si veškeré! podklady včetně nivelace, abyste pak nezjistili, že budete muset stavět přečerpávací jímku a dělat dodatečné terénní úpravy. Také výběr domu bude asi trošku omezený.

Když jsme vybírali pozemek, vypadalo to i v té horní části bez problému. Teprve, když se začaly dělat sítě, developer sem navezl zeminu a vytvořil tento val. Developera bych z toho ale asi moc neobviňovala. Podle mě to ale souvisí s dodatečným požadavkem zahrádkářů, kteří mají své pozemky ve svahu nad lokalitou a vynutili si v územním plánu podmínku, že nebude "změněna nivelita" komunikace, která vede pod jejich zahrádkami.
Se zahrádkáři souvisí ještě jeden náš nedávný zážitek. Na vratech od kolonie visel inzerát, který nabízel k prodeji zahrádku asi 600 m2 s malou chatkou, eletřinou a vodou. Jen tak z legrace jsme tam zavolali. Říkali jsme si: "No kdyby za to chtěl nějakých 60-80 tisíc, stálo by za úvahu tam třeba pěstovat brambory, rajčata, abychom to nemuseli mít na zahrádce u domu." Ráno bychom jen přešli pár metrů od domu, tam bychom to okopali, zalili, pokochali se a mašírovali zase pár metrů domů. Já vím, někomu to přijde jako rozmařilost, ale nám by to možná přineslo trošku rozmanitosti.
No to byla jen taková úvodní úvaha celého příběhu. Když jsme ale dotyčnému prodejci zavolala, zmrzl mi úsměv a sny na rtech. Za necelých 600 metrů čtverečných půdy, která možná ještě nepatří jemu ale zahrádkářskému svazu, chce bratru "pouhých" 580.000 Kč. Šla jsem do kolen! Opravdu čtete dobře, ne 80.000 ale 580.000 Kč. Raději jsem se ještě dvakrát zeptala, zda je to opravdu tak. Ještě pyšně zmínil, že na pozemku jsou dvě study a je v nich je voda!! "Super, překvapivé!". Chtěla jsem se zeptat, zda myslí opravdu ten pozemek ve Středních Čechách - ČR, nikoli na Seychelách, ale vydala jsem jen hrdelný zvuk a strohé: "Tak my si to rozmyslíme". Pokud to byl aspoň trošku soudný člověk, jistě si to přeložil jako: "Sbohem, už nikdy nezavoláme." Tady vidíte, kam až je český člověk schopen dojít ve svém zlatokopectví. Krize nekrize, čekání na blbce, co to za ty prachy koupí jest patrně jeho smyslem života. Nakonec jsme si řekli, že jsme ten zasíťovaný stavební pozemek nekoupili zase tak draze, zakopali jsme si mezi kopečky zeminy s dětmi mičudou a razili domů do Prahy.
Dnes jsem shodou okolností našla inzerát v realitních novinách, který nabízí zahrádku s podezděnou chatkou 1+kk v Hrdlořezích - Praha 9 s pozemkem 643 m2, kůlnou, sklípkem, pitnou vodou za 160.000 korun. Tak myslím, že jsem se předtím asi dovolala do Bohnic, brrr. Varuji všechny důrazně, když budete kupovat nějakou nemovitost, zjistěte, jaká je skutečná cena na trhu!

Ještě přidávám foto, jak pokročily práce na našem pozemku s pokládáním sítí. Už aby se začalo stavět!!.

Tady je ten inzerát na zahrádku v Praze, naskenovaný z realitních novin:

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 TomX TomX | E-mail | 7. listopadu 2008 v 13:09 | Reagovat

pozemek 643m2 na Praze 9 za 160tis?

můžete poslat odkaz prosím...?

2 Autorka Autorka | E-mail | 7. listopadu 2008 v 13:24 | Reagovat

Mrkněte se do článku výše, přidala jsem fotku.

3 už | 26. dubna 2009 v 2:16 | Reagovat

to není aktuální, ale nedá mi to - ten pozemek může mít tak nízkou cenu právě proto,že je to vedené jako zahrádka a ne jako stavební, takže na něm nepostavíte nic než tu zahradní chatku. Na tohle pozor, před koupí zjistit na stavebním úřadě - vyžádat si písemně informaci, jestli a jak je pozemek zahrnutý v ÚP.

4 personal loans personal loans | E-mail | Web | 10. září 2011 v 2:30 | Reagovat

Make your life more easy take the business loans and everything you require.

5 Honza Honza | E-mail | Web | 29. července 2014 v 11:50 | Reagovat

Nejlepší je zjistit si všechny tyto informace už od samotné realitky, v tomhle ohledu mě velmi příjemně překvapili v http://www.realspektrum.cz/ kde mě kompletně informovali o sítích i podrobnostech pozemku

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama