Zajímají vás zkušenosti se stavební firmou S.I.P Beroun? Pište na soul176@seznam.cz

Dřevostavba nebo zděná stavba?

6. listopadu 2008 v 16:35 | Zdeňka |  Diskuse
Rozhodla jsem se založit rubriku diskuse. Uvítám zde jakékoli vaše názory, myšlenky a rady. Nedávno mě tu jeden čtenář v komentářích utvrzoval v tom, že ne vše, co zde píšu o dřevostavbách je pravda.


Taky tady ale nikde netvrdím, že vše, co tady píšu musí být svatosvatá pravda. Píšu, co si myslím a tak, jak to chápu, ne světopravdy, na nichž se nějací odborníci usnesli.


Klaus si taky myslí, že planeta je modrá, nikoli zelená, oteplování není následkem neuvážené lidské činnosti a řádění průmyslu je všem ku prospěchu.


Tak si o mě klidně myslete, že tomu houby rozumím a tento blog nečtěte.


Pravdou je, že rámové dřevostavby jsou uvnitř obaleny v neprodyšné fólii chránící konstrukci před vlkostí. Myslím si, že nastanou velké problémy, pokud vám při stavbě někde něco špatně zaizolují (nedejbože v koupelně či v kuchyni) a vy pak máte značné starosti, jak to opravit. Moje hlavní výtka je však taková, že dřevostavba (správné označení by vyjma srubových domů bylo spíše dřevostřískostavby) NENÍ BYTELNÁ.


Asi každý známe onu pohádku o třech prasátkách, co si stavěla domeček, v němž posléze hledala útočiště před lačným vlkem. Jak to nakonec dopadlo, známe asi všichni. Tři prasátka se tísnila v cihlovém domečku, protože slámové i dřevěné stavení vlk mocným fukem rozmetal .

Tady vidíte řez střenou domů stavěných RD Rýmařov. 1. Sádrokarton, 2. Fermacell, 3. Parozábrana, 4. Dřevěný rám vyplněný tepelnou izolací, 5. Fermacell, 6. Termofasáda.


Zdroj: webové stránky společnosti RD Rýmařov

Fermacell je sádrovláknitá deska.


Z obrázku je myslím dostatečně patrné, že váš dům se skládá ponejvíce z minerální vaty, která plní funkci tepelné izolace a sádrokartonu, případně sádrovláknitých desek.
Musím však přiznat, že jsem byla zpočátku pro dřevostavbu nadšená, hlavně kvůli rychlosti výstavby. Pak jsme si ale jeli technologie tzv. "očichat" do vzorových domů hezky v jednom dni RD Rýmařov, Atrium (obé dřevostavby) a Canabu (betonové dílce) a ten pocit byl nesrovnatelný. Vřele doporučuji!!!! Rýmařov bych si pořídila snad jen jako chatu. Vrzání s skřípání sice nebylo tak hrozné, ale bylo přeci jen zaznamenatelné, takže bych v tom po zbytek života bydlet nechtěla. Ještě jsme přemýšleli o Atriu, ti mají problém s podlahou vyřešen tak, že v patře udělají betonou podlahu, takže pocit z houpající a vrzající podlahy v žádném případě nemáte. Opravdu o těch domech přemýšlejí, i jako jediní nabízejí u nás řízené větrání v ceně domu. Jak jsem již psala, dům je zevnitř chráněn parozábranou, utěsněn a je třeba řádného a plynulého větrání. To ale dnes s příchodem plastových oken a eurooken asi skoro všude.

Dřevostavby mají i své neopomenutelné plusy:

Rychlost výstavby.
Skvělé izolační vlastnosti na poměrně slabé vnější stěně.
Slabá stěna=více vnitřního prostou vzhledem k zastavěné ploše (klasický zděný dům má zdi tlustší)

Nevýhody dřevostavby (z mého pohledu):

Neaukumuluje teplo - teplo se musí neustále udržovat, dřevostavba rychle vychladne, v létě zase nedrží chlad a rychle se přehřeje.

Jen těžko se dělají v průběhu bydlení jakékoli změny například v příčkách - všude je parotěsná zábrana (to je nutnost - na dřevo nesmí přijít voda ani vlhkost). Také české kutilství je odsouzeno k pasivní účasti, na dřevostavbě si těžko něco sami opravíte, přizdíte atd. Dřevostavba je nadmíru odborná záležitost.

Dřevostavba vlastně není dřevostavbou - skutečné dřevo tvoří jen malou část stavby - Hlavním materiálem je minerální vata či jiný druh zateplení!, který se vkládá mezi různé desky -OSB, sádrokarton, Fermacel atd.
Jediným skutečný dřevem je ona dřevěná rámová konstrukce, mezi níž se vkládá izolace. Podle mě je v tomto případě označení dřevostavba zavádějící. Tímto označením by se mohly honosit snad jen skutečné sruby. Rámové konstrukce by mohly spíše označovat jako stavby z minerální vlny a sádrokartonu - to vše zpěvněno dřevěnými trámky. Jenže to už by asi neznělo zákazníkům tak hezky.;


Nic proti minerální vatě, je to skvělý izolant. Ani při zděné technologii se bez něj dnes neobejdete. Dává se ponejvíce jako izolace v podkroví a půdních prostor. Kdo s ním pracuje si dost užije, protože stáááááááášně štípe, při práci se vám dostane úplně všude a máte pocit tisíců pichlavých jehliček po celém těle.


U levnějších dřevostaveb se může nepříjemně šířit zvuk domem.

Leckteré dřevostavby jsou chemicky ošetřeny - proti škůdcům, či nástřiky, které zvyšují odolnost vůči ohni (nutné splnit v tomto směru dané normy) - dřevostavba tedy podle mě není tak ekologická, jak se o ní píše. Třeba OSB desky obsahují formaldehyd atd. Představa, že dřevostavba znamená ekologické bydlení je tedy dle mého soudu reklamní blaf jejich výrobců.

Dřevostavba je vlastně obalená nepropustnou fólií, které brání průniku vody a vlhkosti na dřevěnou konstrukci (to vyžaduje nutnost instalovat řízené větrání např. Atrea, Nilan atd). Stěna krytá fólií "nedýchá" - v domě se bez větrání drží vlhkost, která nemá možnost "utéct" do porézního prostředí zdi (tak tomu je u zděných domů, které si vlhkost přirozeně regulují).

Při prodeji dřevostavby je obecně dána nižší cena v porovnání se zděným domem. Každý si o tomto může myslet, co chce, ale skutečnost je taková, že 90 pct Čechů - potencionálních kupců považuje dřevostavbu za méněcennou stavbu (neříkám, že s tím souhlasím, ale je to tak - potvrzují to dlouholeté průzkumy)

Já osobně bych v dřevostavbě neměla pocit "bytelných stěn" kolem sebe, což je jeden z nejzásadnějších aspektů, které mě odradily od pořízení dřevostavby. Nejsem cimprlich, ale vadili by mi třeba hlodavci, kteří vlezou do sebemenší skulinky a dá potom práci je vypudit. To se ale může stát i za sádrokartonem v podkroví zděného domu. Také bych měla obavy z jakékoli havárie s vodou, která se občas v každém domě přihodí - proteče pračka atd. Voda nesmí na dřevěnou konstrukci v žádném případě přijít. Je to pak o důvěře, zda fólie je dokonale provedená a vodu na konstrukci nepustí.

Co jsme si tak dříve zjišťovali:
Dřevostavba - brali jsme v potaz tedy jen Rýmařov, ELK, Atrium, nám vycházela stějně drahá, a u Atria i dražší, než stavba domu zděného (srovnatelné vybavení). Pokud bychom ho samozřejmě chtěli v požadované kvalitě, tedy od těchto tří firem, které si myslím, že dokáží kvalitní stavbu zajistit.
My u zděného domu ušetříme (snad) tím, že necháme firmu udělat hrubou stavbu na klíč a zbytek dodavatelsky - mám třeba švagra elektrikáře, tak nám bude dělat elektriku. Dále si zmíněné firmy berou dost velké peníze za jakékoli změny. To my pořešíme klidně i v průběhu stavby - radiátory, obklady atd. U stavby dřevostavby na klíč toto bude možná problém, i když se snad nabízí možnost také si nechat postavit hrubou stavbu a zbytek dodělat. Jak je to ale se zárukou? Nebude se firma bránit, že jste třeba při vlastních okladačských pracech porušili onu parotěsnou fólii a firma se tímto zříká záruky?

Ještě taková poznámku pod čarou. Když jsme objížděli dřevostavby (taky jsem ji původně kvůli rychlosti stavby chtěla), překvapilo mě u RD Rýmařova (vzorový dům v Praze, celkové provedení stavby. Podlaha v patře se třeba mírně prohupovala. To mě taky začalo odrazovat. Na chatě by to asi bylo dobrý, ale u domu by mi to vadilo.
Tak doporučuji z vlastní zkušenosti, vemte auto a jeďte se podívat na vzorové domy, nejlepší možnost je dle mě na brněnském Výstavišti kde je celé "sídliště" dřevostaveb. Jmenuje se to Eden 3000.

Popravdě jsem o konečném rozhodnutí jestli ano či ne dost přemýšlela a něco nastudovala. Pravdou je, že dřevostavby pocházejí a staví se zejména v severských oblastech kde:
1. je po většinu roku větší zima než v mírnějším pásmu (kam patří ČR) . Kanada, Finsko, Norsko, Švédsko - tam jsou tyto stavby velmi rozšířené. Proč? Skvěle, rychle a úsporně je protopí. Druhým důvodem je, že v těchto místech je většinou nadbytek dřeva - jde tedy o snadno dostupnou a levnou surovinu. Dále, tamní stavitelé odnepaměti bojovali s přírodou - země je dlouho promrzlá, den a světlo tam trvá výrazně kratší dobu než na jihu. Proto: potřebují rychle postavit, tak rychle, jak jim to příroda umožní. A proto, dřevostavba je tam ideální!
Když se podíváte od nás na jih, tak se odnepaměti lidé kloní ke zděným stavbám - brání se tak horku - Řecko, Itálie, Afrika, tam si téměř nedovedu představit výrazné rozšíření dřevostaveb (i když i v Řecku myslím Rýmařov něco postavil). Dle mého soudu se v příštích letech budeme spíše bránit horku než zimě.
Potud - má úvaha (když to tak čtu, tak zjišťuji, že jsme se asi fakt a navěky zařadila mezi odpůrce dřevostaveb, ale zcela tak to není. Myslím, že i v nich dokáží lidé prožít spokojený život).
nazdory výše napsanému radím: při rozhodování se poptejte lidí, co se pro dřevostavbu rozhodli, případně bydlí. Na druhou stranu si myslím, že jen málokdo zpočátku přizná, že bydlení v dřevostavbě "není ono". Chtělo by to minimálně najít někoho, kdo v ní bydlí tak už 10 roků.


Přispějte také svým dílem do diskuse a napiště své názory do komentářů.
 

193 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

Zobrazit vše (203)
Zobrazit starší komentáře

101 Ivo Ivo | 30. července 2013 v 22:29

Dobrý večer,
má někdo zkušenosti s firmou http://ecodomyiq.cz/

případně s její mateřskou firmou http://www.bolani.cz/

Děkuji za jakékoliv reference a příspěvky.

102 Toník Toník | Web | 5. srpna 2013 v 13:07

Díky za otevření zajímavého tématu k diskusi a jsem rád, že zde zazněl argumenty obou stran, totiž zastánců dřevostaveb i klasických zděných staveb a že ani v diskusi se nedošlo k jednoznačnému závěru, protože ten nikdy nebude, dokud bude kladeny takto široce míněné otázky :)

103 Marys Marys | E-mail | 4. září 2013 v 10:00

Milí diskuzníci,
rád bych přispěl k tématu, resp. k přehřívání staveb všeobecně. Nyní u moderních staveb (ať zděných nebo jiných)je trendem prosklívat velké plochy. Pokud tyto jsou na jižní, jihozápdní nebo západní straně, máte krásně prosvětlen interiér, ale v letních měsících i extrémně prohřátý. Rada je jednoduchá - pořiďte si klimatizaci. To ovšem něco stojí a provoz také není zadarmo. Nemusí jít jen o velké prosklené plochy, stačí okna. Jako řešení se tedy nabízí předokenní stínící technika, např. rolety z izolovaných lamel. Teplotní rozdíl je znát, v domě oproti venkovnímu vedru se dá "dýchat", ale pozor - nevařit, nepéct. Obzvláště v dřevostavbách, ohřívá se interiér.
S roletymi výrazně snižujete náklady na provoz ventilátorů, klimatizací apod. Výhoda prosklení je pro změnu přes slunečný zimní den, kdy šetříte za topení. To je pro změnu velkou výhodou dřevostaveb. Rolety na mrazivou noc stáhnete dolů a zase šetříte za případný únik tepla okny, kdy vám z dvojskel nebo trojskel časem izolační plyn (např. Argon) vyprchá.
  Já bydlím v dřevostavbě třetím rokem. Jedná se o bungalov cca 100m2 zast. plocha. Topím krbovými kamny s ročními náklady cca 6,5 tis. Kč. A to je jedna z velkých výhod dřevostaveb.

104 oploceni oploceni | E-mail | Web | 31. ledna 2014 v 7:46

Taky jsem se rozhodoval mezi dřevostavbou a klasikou-zděný dům. Nakonec to vyhrála klasika. Rozhodla předpokládaná životnost stavby.

105 Hynek M. Hynek M. | Web | 6. února 2014 v 13:38

[104]: Hm, jaká je podle vás předpokládaná životnost takové dřevěné stavby? Jestli nějakých 50 let, tak je otázka, k čemu by člověk potřeboval delší životnost ;)

106 Katalog domů Katalog domů | Web | 26. května 2014 v 21:30

Tady vidíte řez střenou domů stavěných RD Rýmařov.

107 stukr stukr | 18. července 2014 v 8:37

Drevostavba je stavba, kde staticky nosny prvek je drevo. A ta se dale deli na sruby, roubenky, hrazdene stavby, skeletove stavby lehke(tezke)... V kazdem dome je kus drevostavby a tou casti je strecha. Urcite je u nas hodne odborniku na drevostavby, ale taky tech, kteri jen okopirujou konstrukci od nekoho jineho bez toho, aby ruzumeli, jak je to se stavebni fyzikou nebo statikou drevenych konstukci. Staci, kdyz si najdete kvalitniho projektanta, ktery Vam bude delat zaroven dozor, a klidne si ji postavte svepomoci

108 Krištof Krištof | Web | 5. srpna 2014 v 3:55

Děkuji za rozsáhlý článek. Dívám se na to z jiného úhlu pohledu. Zeď do města, dřevo na chatu :)

109 Vladimír Vladimír | Web | 7. srpna 2014 v 10:06

Velmi užitečný článek, díky za návod

110 Renča Renča | Web | 7. srpna 2014 v 10:56

Dřevostavba by byla fajn, ale bydlím v cihlovém půldomku a asi s tím už nic nenadělám. Teď jsme použili plastové palubky, není to dřevo, ale je to praktické :)

111 lukaso lukaso | E-mail | Web | 21. října 2014 v 16:28

každý má svý pro a proti a záleží fakt jen na tom co se komu líbí, kde se to nachází, jakej je rozpočet atd. stavebnictví je věda :) krásná

112 Kamil Kamil | E-mail | Web | 27. listopadu 2014 v 14:39

Já raději zděnou stavbu, ta je úspornější a do ní LED osvětlení, abych ušetřil za energie

113 Norman kejl Norman kejl | E-mail | 23. ledna 2015 v 9:01

Možná, že zděný může být levnější, než dřevostavba.
http://www.jakbydlet.cz/clanek/450_vnitrni-zateplovani-betonove-skorepinove-tvarnice.aspx

114 TondaZ TondaZ | E-mail | Web | 27. ledna 2015 v 11:32

Dneska postavit svépomocí dům je jak časově tak samozřejmě finančně náročné a proto je v dnešní době lepší koupit a dům zrekonstruovat. Jako materiál se stále pořád nejvíce hodí cihly a panely, moc těm dřevostavbám nevěřím, rád bych aby dům dědili i děti a nemuseli si stavět svůj vlastní a zadlužit se na celý život.

115 Elise Elise | 19. února 2015 v 18:14

Jak tam píšeš, že dřevostavby od RD Rýmařov jsou špatné a že vržou, tak si myslím, že pravdu určitě nemáš. Já bydlím v dřevostavbě od RD Rýmařov v řadě NOVA už skoro čtyři roky a do normálního zděného domu už bych nešla!!!

116 Elise Elise | 19. února 2015 v 18:17

[108]: Akorát, že dřevostavba nevypadá jako dřevem obložená chata ale jako normální zděný dům! A je určitě o hodně úspornější!!!

117 Jan Jan | Web | 22. dubna 2015 v 14:34

Přikláníme se k dřevostavbám s kterými máme bohaté zkušenosti. Montované dřevostavby jsou skvělé v poměru cena/výkon. Zajímavé jsou i kombinované konstrukce např. dřevobetonové domy Timbex.

118 Eva Severová Eva Severová | 20. května 2015 v 17:24

Není dřevostavba jako dřevostavba, třeba srubové domy stavěné z kulatin jsou opravdu bytelné. Vřele doporučuji firmu Sruby Rajec, tam se při výstavbě s žádnou dřevotřískou nesetkáte...

119 Mila Mila | 26. června 2015 v 11:13

Krásné návrhy rodinných domů Zaki:

http://www.zakidesign.cz/rodinne-domy

120 Radek Radek | 28. června 2015 v 17:15

[Smazaný komentář] taky nám stavěla firma Dřevostavby MY HOME. Mají i své stránky:http://www.drevostavby-myhome.cz/

121 Milan Milan | 30. července 2015 v 15:12

[120]: Taky máme postavený dům od dřevostavby My home. Rychlost stavby byla dobrá, ceny výborné a komunikace skvělá.

122 Michal Michal | E-mail | 4. září 2015 v 21:51

Dobrý den. V článku se píše o technologii dřevostavby pomocí dřevotřísky. Proto se mne vkrádá otázka: Bydlí někdo ze zde diskutujících, či čtenářů v dřevostavbě postavené technologii slaměných panelů ? takzvaných ekopanelů ? docela by mne zajímalo jak se v takovém domečku bydlí.

123 Jan8 Jan8 | 29. září 2015 v 19:48

Tak i já můžu říct jen pozitiva o dřevostavbě. My si ji nechali postavit - od firmy dřevostavby MY HOME a je opravdu kvalitně postaveno.

124 alex alex | 4. října 2015 v 4:13

MY HOME je s tou skrytou reklamou už opravdu hodně trapný...

125 Selly Selly | 20. října 2015 v 9:13

Správa budov, obsluha klimatizace a další nezbytné činnosti:

http://www.encofaservis.cz/produkty/sprava-budov/

126 Malos Malos | 21. října 2015 v 11:39

Tepelná čerpadla vzduch- voda:

http://www.kskpraha.cz/tc-vzduch-voda.html

127 cialis cialis | E-mail | Web | 5. listopadu 2015 v 22:31

Beneficial Location Hi gentleman the following transpire a number of web page link with the aim of represses information that will a person may possibly acquire positive yourselves. The Significance Verifying away from home.

128 viagra_alternative viagra_alternative | E-mail | Web | 6. listopadu 2015 v 3:31

Thank you for the good writeup. It in fact was a amusement account it. Look advanced to far added agreeable from you! By the way, how can we communicate?

129 tadalafil tadalafil | E-mail | Web | 6. listopadu 2015 v 8:05

I think this is among the most significant info for me. And i am glad reading your article. But want to remark on some general things, The website style is wonderful, the articles is really great  D. Good job, cheers

130 cialis_india cialis_india | E-mail | Web | 7. listopadu 2015 v 2:29

Farmville farms even include free gift that is especially designed for the neighbors on

131 Klaudii Klaudii | Web | 8. listopadu 2015 v 14:07

Stoprocentně dřevostavba. Je to neokoukaný typ domu a má velmi dobré izolační vlastnosti.

132 viagra_jokes viagra_jokes | E-mail | Web | 25. listopadu 2015 v 23:59

I am really impressed with your writing skills as well as with the layout on your weblog. Is this a paid theme or did you modify it yourself? Anyway keep up the excellent quality writing, its rare to see a great blog like this one nowadays

133 Alena Alena | E-mail | 28. listopadu 2015 v 10:45

[1]:Narazila jsem na diskusi o dřevostavbách z roku 2008, kde plánujete takový dům postavit. Máte už hotovo a jaké jsou zkušenosti. Jsem rozhodnutá pro dřevostavbu, ale váhám s výběrem firmy.
Děkuji za odpověď

134 cialis cialis | E-mail | Web | 15. prosince 2015 v 22:02

Mudbox is a software for 3D sculpting and painting which

135 buy_cialis buy_cialis | E-mail | Web | 16. prosince 2015 v 7:09

Some really  quality   content  on this website ,  saved to fav.

136 Kamil Kamil | E-mail | 23. března 2016 v 19:38

Pro info se můžete podívat na domy-oldar.cz. Ti dělají jak cihlu tak dřevostavbu na klíč... Mají tam jak hotové tak rozestavěné projekty. Taky mají teď slevu tak se mrknite...

137 cheap_cialis cheap_cialis | E-mail | Web | 25. března 2016 v 17:29

I appreciate you sharing this article.Thanks Again. Really Cool.

138 Niki Niki | E-mail | Web | 31. března 2016 v 9:48

Přemýšlíme o dřevostavbě a chtěli bychom ji od nějaké menší firmy. Máte někdo zkušenost s firmou Dřevostavby Sladro s.r.o. - sladro.cz

139 Kamil Kamil | 22. dubna 2016 v 12:57

[138]: S nimi zkušenosti nemám, ale už jsem tu psal domy-oldar, tak se mrkni tam.

140 Petr Petr | 22. dubna 2016 v 13:04

[122]: Píšete ceny výborné, já bych chtěl stavět s domy-oldar kde se uvádí průměrná cena 1,7-2,5mil Kč + respektive - slevová 30% akce. Mohl by jste tedy blíže specifikovat tu výbornou cenu, ať si udělám obrázek? Děkuji

141 Jirka12 Jirka12 | 24. dubna 2016 v 19:54

[140]: Ono asi každý bude propagovat to svoje. Ale Petře díky, za konečně nějaký přesnější příspěvek. Pokud je ta sleva opravdu na vše tak může být rozhodující faktor.

142 DÁŠA DÁŠA | 26. dubna 2016 v 23:32

Zajímalo by mně kolik let dřevostavba vydrží? Má s tím někdo zkušenosti? Děkuji

143 viagra viagra | E-mail | Web | 27. dubna 2016 v 6:55

This website is mostly a walkby for all the info you wished about this and didnt know who to ask. Glimpse right here, and also youll undoubtedly uncover it.

144 cialis_online cialis_online | E-mail | Web | 2. května 2016 v 16:03

Today, I went to the beach front with my kids.

145 generic_viagra generic_viagra | E-mail | Web | 15. května 2016 v 18:32

You are my inspiration, I possess few web logs and rarely run out from to brand.

146 Neces Neces | 22. května 2016 v 17:15

Můžeš mrknout třeba na tady zmíněné domy-oldar. Ti uvádí záruku 36 měsíců na práce 30 let na skelet domu a hrubou stavbu. I když po 30letech to asi nebude konečná... Jen je potřeba se o to starat...

147 Neces Neces | 22. května 2016 v 17:18

105: 50 let se zdá dost, ale cíl je jasný... Co třeba to nechat dětem?

148 PetrKlic PetrKlic | 24. května 2016 v 18:29

Neměl jsem tušení co vlastně dnešní "dřevostavba" je. Jelikož jsem ve fázi kdy rozmýšlím jaký typ bydlení, dost jste mi s těmi domy-oldar pomohly. Chtěl bych tedy touto cestou poděkovat.

149 cialis_online cialis_online | E-mail | Web | 25. května 2016 v 6:25

I do accept as true with all of the concepts you have offered in your post. They're really convincing and will definitely work. Still, the posts are very brief for beginners. May you please extend them a little from next time? Thanks for the post.

150 Anetka Anetka | E-mail | Web | 31. května 2016 v 13:38

Kdo váhá, může se rozhodnout až z webu a prohlédnout si obrázky http://www.domy-drevostavby-na-klic.cz/ Rozhodně doporučuji, my máme tedy dřevostavbu.

151 cialis cialis | E-mail | Web | 12. června 2016 v 13:20

Normally I do not read post on blogs, but I wish to say that this writeup very compelled me to try and do it! Your writing style has been surprised me. Thanks, quite great article.

152 cialis cialis | E-mail | Web | 12. června 2016 v 17:00

what are some superior and in demand websites for blogs? ?? .

153 Dan Dan | E-mail | Web | 20. června 2016 v 13:26

Mě osobně se dřevostavby velmi líbí a nebál bych se toho, že jsou snáze poškoditelné oproti zděnému baráku.

154 cialis_price cialis_price | E-mail | Web | 24. června 2016 v 6:55

Where To Purchase Generic Ciprofloxacin 0.3 5ml in Albuquerque

155 Lenkaska Lenkaska | 25. června 2016 v 20:28

[150]: Na domy-oldar už jsem četla docela slušné recenze, ale proč jste si Vy rozhodly pro dřevostavbu?

156 without without | E-mail | Web | 28. června 2016 v 21:57

Hello. excellent job. I did not expect this. This is a great story. Thanks!

157 viagra viagra | E-mail | Web | 12. července 2016 v 13:24

Heya im for the first time here. I found this board and I find It really useful &amp it helped me out much. I hope to give something back and help others like you aided me.

158 viagra viagra | E-mail | Web | 18. července 2016 v 22:47

If you are going for best contents like myself, just pay a quick visit this web page everyday since it offers feature contents, thanks

159 viagra viagra | E-mail | Web | 20. července 2016 v 6:31

permethrin toxicity in cats bessant

160 cialis_price cialis_price | E-mail | Web | 22. července 2016 v 14:06

I'm not sure exactly why but this weblog is loading very slow for me. Is anyone else having this problem or is it a problem on my end? I'll check back later and see if the problem still exists.

161 Sillu Sillu | 24. července 2016 v 11:54

[155]: No my třeba z důvodu, že domy-oldar je osvědčená firma, která nám umožnila vidět již hotové domky a hlavně, že prosazují individuální přístup ke každému, kdo se nevybral katalogový dům...

162 Smithd462 Smithd462 | E-mail | Web | 11. srpna 2016 v 23:28

Hello! This post could not be written any better! Reading through this post reminds me of my good eadgffkfeggakeda

163 Pharme126 Pharme126 | E-mail | Web | 13. srpna 2016 v 2:50

Very nice site! <a href="http://aieopxy2.com/ososyqv/1.html">cheap goods</a>

164 Pharme129 Pharme129 | E-mail | Web | 13. srpna 2016 v 2:51

Very nice site! cheap goods http://aieopxy2.com/ososyqv/4.html

165 Alois Zimmer Alois Zimmer | 25. srpna 2016 v 19:10

Prosím Vás, je tu mnoho anglicky psaných komentářů. Já bohužel tento jazyk neovládám, tak jsem se chtěl zeptat, zda-li se něco týká firmy domy-oldar? Snažím se získat co nejvíce informací. Děkuji

166 Jindřich Jindřich | 22. září 2016 v 12:12

My máme výborné zkušenosti s firmou dřevostavby my - home.

167 Pavel Novák Pavel Novák | 25. září 2016 v 12:27

[165]: My jsme stavěli před sedmi lety právě s domy-oldar. Máme katalogovou dřevostavbu 3+1, 91m2. Cena i termín výstavby byli dodrženy. Platili jsme po dokončených etapách tak jak slíbili. Na problémy i po těch letech jsme zatím nepřišli, takže asi mohu doporučit.

168 Pavel Novák Pavel Novák | 25. září 2016 v 12:29

A jinak článek tu a první komentáře jsou dobré. Je tedy trochu škoda, že to moderátor nechal zajít úplně jinam...

169 Lenkaska Lenkaska | 28. září 2016 v 10:33

91m2 jsem na stránkách domy-oldar nenašel… Mohl by jste mi poslat odkaz? Děkuji

170 Osmnactka18 Osmnactka18 | 30. září 2016 v 18:27

Zdravím, už rok bydlíme v domku na klíč a nemohu si jej vynachválit. Krásně odizolovaná dřevostavba za velmi přijatelnou cenu. Stavěli jsme s firmou http://www.ddnk.cz/ a byli jsme nad míru spokojení, skvělá komunikace i provedení, za mě mohu jen doporučit.

171 discount_viagra discount_viagra | E-mail | Web | 12. října 2016 v 14:49

Thanks  for any other informative web site. Where else may just I get that kind of information written in such an ideal way? I have a mission that I am just now operating on, and I have been on the look out for such information.

172 cialis_price cialis_price | E-mail | Web | 14. října 2016 v 16:08

I think this is a real great blog post.Much thanks again.

173 cialis_online cialis_online | E-mail | Web | 21. října 2016 v 1:47

You are my inspiration , I  have  few  web logs and  very sporadically  run out from to  brand.

174 Standa Standa | 22. října 2016 v 19:16

Čaute, my jsme si právě vybrali na stránce www.thermohome.cz. Dlouho jsme řešili s kterou firmou do toho jít a rozhodli jsme se pro tuto. Všude jsou o nich jen pozitivní reakce tak je taky zkusíme.

175 Vladimír K. Vladimír K. | 22. října 2016 v 19:30

Taky nám postavili pěkný domeček. Jsme spokojení.

176 Karel Bedníček Karel Bedníček | 23. října 2016 v 22:50

Postavili nám domek za opravdu krátkou dobu a vypadá vše kvalitně. Splnil se nám sen. Doporučuji taky tuto firmu :)

177 Otakárek Otakárek | 24. října 2016 v 9:02

Máme dřevostavbu a za tu cenu to vypadá jak nějaká moderní luxusní vilka malá :D. Dobře jsme si zvolili tuto cestu bydlení.

178 Mara Mara | 24. října 2016 v 15:34

Taky mohu doporučit thermohome, máme postaveno a všechno v pořádku. Skvělé jednání, rychlost, kvalita.

179 for for | E-mail | Web | 25. října 2016 v 14:19

Really great info can be found on site.

180 Annette Annette | 27. října 2016 v 13:01

Pravý design italské střešní tašky, ovšem ne za takovou cenu:

http://www.evertile.cz/evertile-coppo-verny-design-prave-italske-znacky/

181 viagra viagra | E-mail | Web | 28. října 2016 v 2:32

Thanks  for another wonderful article. Where else could anybody get that kind of information in such an ideal way of writing? I have a presentation next week, and I'm on the look for such information.

182 Merik Merik | 28. října 2016 v 10:17

Nejlevnější domky na klíč:

http://www.levnedomky.cz/stavba-rodinnych-domu.html

183 without without | E-mail | Web | 28. října 2016 v 12:00

Hi there, just became aware of your blog through Google, and found that it is really informative. Im going to watch out for brussels. Ill be grateful if you continue this in future. Lots of people will be benefited from your writing. Cheers!

184 Domy-Oldar Domy-Oldar | 30. října 2016 v 12:13

Pro porovnání rozdílu cen mezi dřevem a cihlou se můžete mrknout sem:
http://www.domy-oldar.cz/cenik-rodinnych-domu

185 Karel Karel | 31. října 2016 v 11:59

Ahoj, stejně jako zděné domy, dřevostavby mají svoje plusy a minusy. Jedním z důvodů, proč jsme do dřevostavby na klíč šli my, byl ten, že je velmi rychle postavená. Ušetřili jsme tedy obrovské peníze na nákladech. Také mi život v ní připadá ekologičtější. Stavili jsme s http://www.ddnk.cz , na doporučení našeho kamaráda, byli jsme naprosto spokojeni, protože nejen, že nám domeček postavili, ale také poradili s hypotékou, pozemkem a dalšími věcmi, které s tím byly spojené. Doporučuji

186 cialis cialis | E-mail | Web | 31. října 2016 v 21:56

Excellent post. I was checking continuously this blog and I'm impressed! Extremely useful information specially the last part

187 tadalafil tadalafil | E-mail | Web | 21. listopadu 2016 v 19:07

What's Happening i'm new to this, I stumbled upon this I have discovered It positively helpful and it has aided me out loads. I hope to contribute &amp help other users like its helped me. Good job.

188 Martinus Martinus | 21. listopadu 2016 v 23:59

Jsem pro dřevostavbu. Líbí se mi jednoduchost a taky cena :D :D

189 Jan Šmela Jan Šmela | 22. listopadu 2016 v 23:55

Postavili nám borci od thermohome a žijeme si fakt jak v ráji.. Kdo ještě neví s kým do toho jít tak radím tyto!!

190 Stavar Stavar | 24. listopadu 2016 v 11:30

Samá chvála na dřevostavby.. Stará osvědčená cihla ještě nikdy nezklamala.

191 Oplakal Oplakal | 24. listopadu 2016 v 11:32

Řekl bych že někdy už zklamala :D :D.. Třeba hnedka u ceny nebo rychlosti stavení domu :D.

192 Lenis Lenis | 25. listopadu 2016 v 20:25

asi tak... dřevostavby jsou super.

193 klanovahana klanovahana | 26. listopadu 2016 v 23:18

Dobrý den, my gismo také váhali,nakonec jsme se rozhodli pro dřevostavbu na klíč od firmy http://www.domy-drevostavby-na-klic.cz. Všem mohu jen doporučit.

194 klanovahana klanovahana | 26. listopadu 2016 v 23:33

Dobrý den, já doporučuji dřevostavbu. Máme ji od firmy http://www.domy-drevostavby-na-klic.cz a nemůžeme si stěžovat. Jinou firmu bychom ani nechtěli. Spolehliá a prostě skvělá.

195 Pavlisko Pavlisko | 1. prosince 2016 v 11:23

My jsme pořizovali na www.thermohome.cz. Mají nejsolidnější kvality dle mě.

196 Libor Libor | 21. prosince 2016 v 20:51

Jo to si taky myslím, že je kvalitní firma. Myslím ze jste neudelali spatne.

197 Hana Hana | 23. prosince 2016 v 9:23

My jsme se také resold postavit dřevostavbu. Je to nádherný dům, a vše podle domluvy. Dům jsme měli zařízený od firmy http://www.domy-drevostavby-na-klic.cz, kterou mohu vřele doporučit.

198 Hana Hana | 23. prosince 2016 v 10:08

Dobrý den, my máme rodinný dům-dřevostavbu. Neměnila bych, díky firmě http://www.domy-drevostavby-na-klic.cz si žijeme tak jak jsme vždy chtěli a proto mohuh vřele dál doporučit.

199 Ludovík Ludovík | 25. ledna 2017 v 14:13

Kdo chce bydlet rychle tak dřevostavbu. Kdo chce barák nadýl, třeba i pro děti, tak cihlu. Jednoduché. V ceně být velký rozdíl nemusí, co jsem se díval na ceníky domy-oldar (firma co dělá obojí). Pak si už jen nechat poradit, co se do jaké lokality hodí a jaké jsou výhody nevýhody. PS: jinak pěkný článek.

200 Korys Korys | 15. března 2017 v 5:31

Vše pro vaše automatické vjezdové brány..usnadněte si příjezd domů:

http://www.probrany.cz/

201 Patrick Morgan Patrick Morgan | E-mail | 16. března 2017 v 3:14

Ahoj,

Hledáte finanční svobodě? jste v dluzích, budete potřebovat půjčku začít nový podnik? nebo si sbalit finančně, budete potřebovat půjčku koupi auta nebo domu? Už vaše banka v historii financí odmítnout? Chcete-li zlepšit své finanční? oni potřebují úvěr své účty vyplácí? nedívá víc, vítáme Vás na příležitost ke všem typům úvěrů získat za velmi přijatelnou úrokové sazby ve výši 3% pro ostatní Pro informaci, kontaktujte nás e-mailem na adresu: (jaysonloanfirm@gmail.com)

Potřebujete podnikatelský úvěr?

Potřebujete osobní půjčku?

Chcete si koupit auto?

Chcete refinancovat?

Potřebujete hypotéku?

Potřebujete velký kapitál, aby začít svůj obchodní návrh nebo rozšíření? Už jste ztratili naději a myslíte si, že není žádná cesta ven, a vaše finanční zátěž stále přetrvává?

Název společnosti: JAYSON PŮJČKA FIRMA

Firma E-mail jaysonloanfirm@gmail.com

Firma NMLS číslo: 315276

Prosím, neváhejte nás kontaktovat pro případné obchodní spolupráce Kontaktujte nás prostřednictvím e-mailu: (Jaysonloanfirm@gmail.com) nebo volejte + 1-440-853-7705

S pozdravem,

Patrick Morgan.

202 Agálík Agálík | E-mail | 28. března 2017 v 22:59

My jsme spokojeni s dřevostavbou. Levná a rychlá. Náš baráček nám postavila firma dřevostavby MY HOME.

203 Mojínková Anna Mojínková Anna | 28. dubna 2017 v 21:40

My jsme byli spokojeni s firmou dřevostavby MYHOME. Rychle postaveno za přijatelnou cenu.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama