Zajímají vás zkušenosti se stavební firmou S.I.P Beroun? Pište na soul176@seznam.cz

Pozdrav z kuchyňského studia.

21. října 2008 v 20:58 | Zdeňka |  Projekt
Pro návrh kuchyně jsme se vypravili rovnou do kuchyňského studia. Trošku byli překvapení, protože nejen že jsme neměli hotové instalace, neměli jsem ani postaven dům a dokonce jsme ještě ani do země nekopli.

Pak se ale rozzářili, protože malovat kuchyň a pak podle toho projektovat dům se prý často nevidí. Projekt s kotacemi instalací nás sice stál nějakou tu tisícovku, ale ujasnili jsme si, jak bude kuchyň ve finále vypadat. A skutečně jsme nějakou tou příčkou či oknem pohnuli. Takže vám tuto cestu v případě plánování domu vřele doporučuji...

Takovýto pohled na budoucí kuchyň vám vytisknou v kuchyňském studiu. Jen mě překvapilo, že manželovi předali návrhy jen na papírech. V dnešní době bych to viděla aspoň na zápis na CD. No tak jsem to hned oskenovala. Jedno vím totiž jistě - návrh jsme zaplatili, takže nejsme vázáni na jednoho výrobce kuchyní. Takže s plánkem obešleme i další studia a zařídíme se podle nabídkové ceny...

Nabídka kuchyní je dnes vskutku nepřeberná, vyrábí se v masivu, imitaci dřeva, fólii, dýze, blýsknout se můžete nerezem, inspiraci najdete v leštěném ořechu a přírodním i umělém kameni. Raději jsme se na všechny ty krásy ani neptali, to bychom se v té nabídce rok přehrabávali.
Jen si pomyslete!: Do dvířek dnes můžete pořádně praštit! Tichý dojezd u dvířek i zásuvek se postará o to, že váš sluch neutrpí žádnou újmu. Když otevřete šuplík, zespoda se jeho dno rozsvítí. Stejně tak dna horních skříňek, které tak plní i funkci osvětlení pracovní desky. Nabídka typů a druhů skříněk je nepřeberná, občas se v tom sortimentu ztrácela i paní, co nám kuchyň navrhovala.
Stejně ale nakonec zjistíte, že večeři vám nikdo neuvaří a jídlo bude chutnat stejně, ne-li hůř jako na starém sporáku u maminky. Lituji zeména ty ženy, které si zvykly připravovat obědy či večeři podle reklam: roztrhnout pytlík, nasypat to do vařící vody a pak jen pozorovat slintající rodinu, jak se s úsměvem vrhá ke stolu. Podle mě těm herců v reklamách museli buď slíbit tučné prémie, aby se tvářili tak spokojeně, nebo jim právě řekli: "Tohle už je poslední ochutnávka, vážení!"
Brrrrr, přiznávám, párkrát jsme doma vyzkoušela ve stavu časové nouze udělat zapečená kuřecí prsíčka zalitá omáčkou, která vzniká smícháním jakéhosi prášku (ble) a smetany. Žlučník byl ale jaksi zaskočen a pak jsem jej raději již neprovokovala. Škoda, že játra ponejvíce mlčí, protože kdyby mohla mluvit, tak by mi řekla: "Huso!".
O příšernosti zvaná americká lednička jsem se tady již zmiňovala. Potajmo doufám, že se tam nakonec nevejde a manžel se spokojí s Calexkou (jeden kousek nám slouží bez poruchy již 11 let). Jestli to tedy výrobce v dnešní konkurenci asijských značek už nezabalil.
Varnou desku bychom rádi elektrickou indukční. Sami jsme se přesvědčili, že co se týče rychlosti regulace teploty, snese tento typ opravdu srovnání s plynem. Od toho jsme ustoupili vzhledem k tomu, že plyn produkuje nebezpečné zplodiny, které v moderních utěsněných novostavbách nemají kam unikat.
Reklama s nanukem položeným na okraji indukční desky, navozující pocit, že pokud máte indukční desku, může nanuk klidně ležet vedle kastrolu s vařící vodou, na mě ale dojem neudělala. Každá mamina s dvěma dětmi moc dobře ví, že životnost rozbaleného nanuku v dosahu dětských rukou je pět sekund. Takže v tomto případě pro mne indukce nemá smysl. To spíše v tom, že se ty dětské pacičky nepopálí....
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Katka Katka | 8. listopadu 2008 v 10:34 | Reagovat

Ahoj,.. jsem na tom stejně,... ted teprve delame projekt baracku a ja byla vcera v kuchynskem studiu a pan me pochvalil. pry se to moc nevidi, lidi pry chodi casto az kdyz uz maji treba hrubou stavbu a pak placou, ze se jim tam nevejde to co si predstavovali :)

2 Autorka Autorka | E-mail | 18. listopadu 2008 v 10:48 | Reagovat

Ahoj Katko. My kvůli kuchyni i přesouváme příčky a okno. Lepší na to myslet dopředu. Jen mě trošku zklamal přístup kuchyňského studia. Paní se mám sice věnovala, často to předělávala, ale nakonec předala manželovi jen tři papíry A4 a zinkasovala 3000 Kč. Poslala sice cenovou nabídku, ale slibované nacenění pracovní desky z přírodního a umělého kamenen nemáme dodnes. Jak jste na tom vy? Já zvažuju, že s tím plánkem obejdu další tři výrobce a uvidím, co nabídnou. Zdeňka

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama